השימושים השונים של האבנים בעיצוב הבית

השימושים השונים של האבנים בעיצוב הבית

סיימתם זה עתה תהליך שיפוץ דירה? רגע לפני שאתם עושים את הפינישים האחרונים ונהנים מהתוצאה, הביטו פעם נוספת בחלל, האם אתם מרגישים שחסר בו דבר מה? האם לתחושתכם החלל אינו חמים מספיק? אם עניתם בחיוב על שתי השאלות האחרונות, יתכן שעיצובי אבנים הם שיוסיפו את החמימות והתחכום הדרושים להשלמת עיצוב הבית.

מדוע כדאי לבחור באבנים כחומר גלם?

עוד לפני שנדון בשימושים השונים של האבנים בעיצוב הבית, חשוב שנבין מדוע כדאי לבחור דווקא בהם בתור חומר הגלם הנבחר למלאכת העיצוב.

  • מדובר בחומר גלם מגוון מאוד: ישנם סוגים שונים של אבנים בטקסטורות ואפילו בגוונים שונים. ההתאמה בין סוג האבן לבין המקום אליה היא מיועדת יכולה לשדר אווירה בסגנון מסוים, למשל סגנון כפרי, סגנון לופט מודרני וכד'.
  • מדובר בחומר גלם שדורש מעט מאוד תחזוקה: גם אם האבנים מתיישנות, הרי שזה רק מוסיף לקסם ולמראה הייחודי שלהן. התחזוקה המומלצת היא שטיפה בחומרים המתאימים לשטיפת שיש וההמלצה היא להימנע ממוצרי אקונומיקה ומסירי שומנים למיניהם.

חיפויי קיר מכל הסוגים

אחת הדרכים הפופולאריות ביותר לעשות שימוש באבנים כחלק מעיצוב הבית- היא בצורת חיפוי קיר. הקירות הם המעטפת של הנכס ולכן כשהם חלקים ולבנים, הם עשויים להשפיע על החלל כולו ולגרום לו להיראות אנמי יותר.

לכן, יותר ויותר לקוחות ישראליים בוחרים להוסיף חיפוי קיר העשוי מאבנים ו"להלביש" אותו על אחד הקירות בדירה או אפילו על כמה קירות נפרדים. התוצאה? החלל מיד נראה משודרג, חמים ומעניין יותר לעין. בכל הנוגע לחיפוי הקירות- האפשרויות הן בלתי נגמרות והלקוח יכול לבחור את הטקסטורה המתאימה לבחירתו, כמו למשל חיפוי מסורק, חיפוי מסומסם, חיפוי מבורש ועוד. כל טקסטורה כזו מעניקה לקיר אווירה שונה ועיצוב ייחודי.

שימושים נוספים לאבן בעיצוב הבית

חיפוי קיר היא אופציה מועדפת על לקוחות רבים אך היא אופציונאלית, שכן ישנן דרכים נוספות לשלב אבנים בעיצוב הבית- גם מבלי לגעת בקירות עצמם. במקום לעשות שימוש באריחי קרמיקה או בפרקט לדוגמא, ניתן להשתמש באבנים טבעיות או בשיש מבריק לריצוף. האבנים יכולות להיות בעלות מראה חלק או שניתן לבחור באריחים מאוירים, כאלה היוצרים מראה של שטיח אמנותי. המראה האחיד והמבריק של האבנים ייצור ריצוף בעל מראה מלוטש, אלגנטי ויוקרתי.

האם כדאי לבחור בשיש המבריק יותר או באבנים הטבעיות? זו כבר שאלה של סגנון, השיש בדרך כלל משדר תחושה של פאר, בעוד שהאבנים משדרות מראה חמים יותר וחיבור עם הטבע. המומחים שלנו יוכלו לסייע לכם להתאים את האבנים המתאימות, בהתאם לעיצוב הכללי של הנכס והצרכים שלכם.

מהאבנים ניתן לפסל ספי חלון, אשר יכולים לשמש כפריט דקורטיבי להדגשת החלון כלפי חוץ ובמקביל גם להעניק לו תמיכה בטיחותית. ספי החלון מעטרים את החלק החיצוני של הבית ויכולים לייחד אותו ויזואלית מיתר הבתים, הודות לערך המוסף שהם יוצרים.

מהאבנים ומהשיש אפשר להכין מדרגות המקשרות בין המפלסים, כאשר גם כאן ניתן ליצור התאמה מושלמת בין המדרגות לבין צרכי הלקוח: המדרגות יכולות להיות רחבות או רגילות בהתאם לרצונו, סופי המדרגות יכולים להיות מעוגלים או חצי מעוגלים בהתאם לדרישתו וכן הלאה. הלקוחות בדרך כלל מעדיפים מדרגות העשויות שיש, היות ויש להן תרומה עיצובית משמעותית לבית וזאת בזכות המראה היוקרתי והמפואר שלהן.

מי שרוצה ליהנות מעיבודים מיוחדים של האבן בתוך חלל הבית, כדאי שיכיר את אבני הבטאיג, אבנים המגיעות בצבעים שונים ובמגוון עיבודים מיוחדים- ולכן אפשרויות העיצוב איתן רבות. באמצעות אבני הבטאיג לדוגמא, אפשר ליצור מעמד דקורטיבי צמוד לקיר, המיועד להצגת חפצי נוי או אפילו מזרקה מפוארת שתוצב בגינה. באמצעות אבני בטאיג ניתן ליצור עמודי שיש המחברים בין הרצפה לבין התקרה עם עיטורים מיוחדים ואפילו כיורים בעלי מראה מסוגנן וייחודי.

עיצובים באבן- לא רק בתוך הבית

מלאכת העיצוב באבן לא מוכרחה להיות מוגבלת רק לעיצוב הפנימי של הבית. מאבנים ניתן להכין שביל גישה דקורטיבי לבית, ריצוף המרצפות של הגינה או הקירות החיצוניים של הנכס בהתאם לדרישת הלקוח.

כמו כן, מהאבנים ניתן להכין קרניזים אשר ישולבו בחלקו החיצוני של הבית, ניתן לרצף את האזור מסביב לבריכה ועוד. גם הפעם מגוון האפשרויות והטקסטורות הוא גדול מאוד ואחת האפשרויות הפופולאריות בכל הנוגע לריצוף מחוץ לבית הוא ליצור פסיפס של אבנים בגוונים ובצורות שונות, פסיפס אשר יוצר טקסטורה ומראה מעניין לעין.